Produkty Esprit Styles wykonane z tkanin LENZINGTM ECOVEROTM – krok ku lepszej przyszłości

Kolekcja Esprit
Kategoria: Kolekcje
Dla kogo: dla Niej

Esprit dąży do ustanowienia zasady „cyrkulacji w modzie”: szanowania surowców i ludzi oraz krytycznego spojrzenia na cykl życia produktu w ramach procesu projektowania. Firma Esprit, założona w 1968 r. w San Francisco, w czasie wciąż uważanym za kamień milowy w rewolucyjnym myśleniu społecznym, od samego początku jest świadoma społecznie i ekologicznie i nieustannie włącza to podejście do filozofii firmy. Najlepszy przykład: Esprit jest również jedną z pierwszych marek, która stworzyła zrównoważoną kolekcję pod nazwą „Ecollection” w 1990 roku. Dziś Esprit oferuje wiele produktów, które reprezentują bardziej ekonomiczne i rozważne obchodzenie się z przyrodą i ludźmi, i koncentruje się na tym zagadnieniu 24/7.

LENZINGTM ECOVEROTM

Organiczna bawełna i wełna, włókna regenerujące takie jak  lyocel, LENZINGTM ECOVEROTM   oraz denim z recyklingu zapewniają komfort użytkowania, a jednocześnie są przyjazne środowisku.

Włókna są wytwarzane przy użyciu celulozy, która jest pozyskiwana głównie z drewna. Powstałe tkaniny są biodegradowalne i obejmują lyocell, modal i wiskozę. W Esprit wiskoza jest kupowana od firmy LENZINGTM, a zatem LENZINGTM ECOVEROTM. Produkcja włókna wymaga o 50 procent mniej emisji gazów cieplarnianych i wody w porównaniu do zwykłej wiskozy. Jest pozyskiwana z drzew, które pochodzą z przyjaznych ekologicznie lasów hodowlanych. Dzięki dokładnemu nadzorowi technicznemu każdy etap łańcucha dostaw może być analizowany i nadzorowany. LENZINGTM ECOVEROTM to znak ekologiczny z certyfikatem Unii Europejskiej.

data ostatniej modyfikacji: 2020-03-03 11:11:01
Komentarze
Polityka Prywatności