Wybrane dla niej i dla niego

Kategoria
Dla kogo

Kobieca moda na wiosnę - Jaki styl chcemy oglądać na ulicach?

Dla kogo: dla Niej

Powoli, ale bardzo chętnie, na wieszaki i do szaf odkładamy grube zimowe kurtki i palta, z coraz większą niecierpliwością wyglądając ciepłych promieni słońca, które pozwolą nam na założenie odzieży wybitnie wiosennej i letniej. Kto bardziej tęskni za lekkim strojem? Na pewno kobiety, które wreszcie będą mogły pochwalić się wypracowanym stylem i nowymi modowymi zdobyczami, ale również mężczyźni stęsknieni za widokiem sukienek i bluzek podkreślających i subtelnie odsłaniających „to i tamto”. Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 1000 głosów oddanych przez singli, kobiety i mężczyzn w badaniu „Jaki kobiecy styl preferujesz, podoba Ci się na wiosnę?”. Z ciekawością przyjrzymy się stylowym preferencjom pań i temu, co zachwyca panów na wiosnę.

Kobiety stawiają na kobiecość

Jaka jest współczesna kobieta? Dobrze zorganizowana, przedsiębiorcza, aktywna i nowoczesna. W związku z tym chce czuć się swobodnie i wygodnie, a przy tym wystarczająco kobieco i elegancko. Dlatego najczęściej wybiera styl casual (aż 42%), który łączy prostotę i swobodę z szykiem. Sama nazwa wywodzi się z języka angielskiego i jest tłumaczona, jako "codzienny". Styl ten jest na tyle uniwersalny, że świetnie pasuje na ulicę, na proszoną kawę czy kolację z ukochanym w zależności od dodatków. 19% pań docenia również styl nazywany paryską elegancją, dedykowany kobietom pewnym siebie, świadomym własnego ciała i świetnie poruszających się w świecie mody. Każda z nich doskonale wie, że najważniejsza jest ona sama i jej sposób bycia, a moda służy jedynie podkreśleniu ich indywidualności. Styl paryski ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę: podkreśla kobiecość, klasę, a jednocześnie nie jest to zbyt porażające. 17% kobiet dobrze czuje się w stylu boho - jest on bardzo romantyczny, jakby niedojrzały, przez to bardziej dziewczęcy niż kobiecy. Sprawia wrażenie lekkości, a za sprawą mnogości kolorów, wzorów i naturalnych dodatków, podkreśla oryginalność i zerwanie z konwenansami. Samo słowo "boho" pochodzi się od "bohemy", czyli wyjątkowo kreatywnego środowiska artystycznego. Być może dla pań jest to synonim wyzwolenia, swobody i otwarcia, a przy okazji sposób na to, by wyglądać modnie i czuć się komfortowo. 11% pań stawia na glamour - styl, który pozwala na poczucie luksusu. Kobiety dzięki niemu są błyszczące, mieniące się cekinami i gustownymi dodatkami. Elegancja łączy się tu świetnie z ekstrawagancją i sprawia, że kobiety mogą poczuć się jak bohaterki czerwonego dywanu.

Mężczyźni wolą swobodę i naturalność

A jak chcą nas widzieć nasi panowie? Wybierają look swobodny - w stylu boho (28%) lub casual (27%). Okazuje się, że są to najbardziej naturalne i wygodne, a przy okazji dodające dziewczęcości, style. Luźne, zwiewne sukienki, romantyczne kapelusze i lekko prześwitujące bluzki boho pobudzają ich wyobraźnie. Na miłe skojarzenia zapewne wpływają take luźne koszule, marynarki casual w połączeniu ze szpilkami i kopertówką. Przecież nie bez powodu, reklamy kierowane do panów często przywołują wizerunek kobiety w zbyt dużej męskiej koszuli i porozrzucanych niedbale szpilek. Czyżby wybór panów wskazywał na ich nieśmiałe marzenia w stosunku do koleżanek? 13% panów chce mieć przy sobie faktyczne księżniczki, które będą ich niezaprzeczalną ozdobą, a przebywając z nimi poczują się, jak przy boku prawdziwej gwiazdy. Panowie pozwalają też kobietom na to, by mogły się poczuć zupełnie swobodne i nie musiały zbytnio przywiązywać uwagi do własnego wyglądu. Deklarują, że strój wprost z fitness clubu lub kojarzący się z sobotnimi porządkami, jest dla nich do przyjęcia również na ulicy czy spotkaniu towarzyskim. Styl sportowy - brak makijażu, legginsy, dres, bluzy, spodenki, trampki - podoba się tylko 9% panów. W kontraście są panowie (8%), którzy stawiają na paryską elegancję, podkreślającą klasę, szyk i wyjątkowość. 8% mężczyzn nie pozostawia zbyt wiele wyobraźni i chce mieć "wszystko na talerzu" opowiadając się za wyglądem sexy, czyli mocno umalowanymi oczami i ustami, kusą mini i głębokim dekoltem.

Bądź trendy na wiosnę

Okazuje się, że tylko w jednym zarówno panowie, jak i panie są zgodni: stylem, który nie jest mile widziany jest rockowy. Tylko 5% pań i 2% panów uznaje, że właśnie taką wolnością i nieokiełznaniem kobieta może oczarować mężczyznę. Widoczny makijaż, skórzana kurtka, obcisłe rurki, ciężkie i włosy w różnych kolorach budzą obawę, że kobieta może okazać się zbyt silna. Kobiety także nie lubią skrajności, pragną zachować klasę i czuć się kobieco. Dlatego uważają, że zarówno przerysowany styl sexy, jak i niewymagający, niedbały styl sportowy są dla nich nie do przyjęcia.

Większość zapytanych mężczyzn chce oglądać panie, które będą zdecydowanie odróżniać się swoim wyglądem od mężczyzn - nie ważne czy sauté czy umalowane, czy wystrojone, czy też zupełnie przypadkowo ubrane, ale zdecydowanie nie tracące dziewczęcości. Współczesne Polki chcą na wiosnę wyglądać i czuć się wyjątkowo stylowo, kobieco i również swoim strojem sprostać opinii najpiękniejszych kobiet w Europie.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-13 15:17:11
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności